Agnieszka Wernik

adwokat

Jestem adwokatem, członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. Reprezentuję w postępowaniach karnych osoby zniesławione i znieważone. Specjalizuję się również w sprawach z zakresu prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem spraw o ochronę dóbr osobistych, w tym dobrego imienia. Pomagam osobom poszkodowanym uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie w postępowaniach cywilnych związanych ze szkodą na osobie m.in. z tytułu naruszenia dóbr osobistych, wypadków komunikacyjnych i błędów medycznych.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Hejt wobec sędziów

Agnieszka Wernik22 sierpnia 20192 komentarze

W tym kraju dzieją się rzeczy zupełnie nieprawdopodobne. Rzeczy wobec których nie można przejść obojętnie. Otóż jak wynika z doniesień medialnych wysocy urzędnicy państwowi zlecali hejterce prowadzenie akcji mającej na celu dyskredytowanie sędziów przeciwnych reformom sądownictwa. Nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z brudną grą polityczną, czy wręcz z działaniami, które podważają podstawy demokratycznego państwa prawa.

Hejt wobec sędziów

hejt wobec sędziów

Dlaczego o tym piszę? Zwykle na blogu nie odnoszę się do żadnych kwestii związanych z polityką. W tym przypadku jednak mamy do czynienia z internetowym hejtem, a więc zjawiskiem, które dotyczy większości moich Klientów. Jak mało kto wiem więc czym jest hejt, z czym się wiąże, jak wpływa na życie osobiste i zawodowe ludzi, których dotknął. Hejt to nic innego jak działania mające na celu poniżenie, pognębienie drugiego człowieka, działania przejawiające wrogość, nienawiść, wymierzone w dobre imię, godność osobistą. Hejt nie jest opinią, którą każdy ma prawo wyrazić, jeśli nie zgadza się z naszym stanowiskiem. To działanie mające upodlić człowieka, zniszczyć jego dorobek, szacunek, a najlepiej sprawić żeby już nigdy nie śmiał publicznie głosić swoich poglądów.

I zapewniam Was, że hejter często osiąga oczekiwany skutek swoich działań. Dlaczego? Osobie hejtowanej mówimy “nie przejmuj się”, “żyj swoim życiem i nie zwracaj uwagi”. Otóż nie każdy ma na tyle silną psychikę, odporność, dystans i poczucie własnej wartości, by w jakimś stopniu ten hejt go jednak nie dotknął. Wielu moich Klientów musiało korzystać ze specjalistycznej pomocy medycznej w sytuacjach, gdy padali ofiarą hejtu. Dotyczy to zarówno osób znanych z pierwszych stron gazet, jak też zwykłego Kowalskiego.

Przekroczeniem wszelkich granic i działaniem nieetycznym jest zatem celowe zlecanie hejterce przez urzędników państwowych akcji dyskredytującej poszczególnych sędziów. Gdzie rzeczowa dyskusja, gdzie argumenty, gdzie dozwolona krytyka? Nie ma. Jest inicjowanie i wspieranie hejtu, zjawiska którym się osobiście brzydzę. Wstyd i absolutna kompromitacja.

*****

Jak ustalić dane osobowe anonimowego hejtera?

Przedawnienie karalności przestępstwa zniesławienia popełnionego w internecie

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 661 918 230e-mail: agnieszka.wernik@adwokatura.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Witold 22 sierpnia, 2019 o 18:48

A czy napisze tez Pani jak to urzędnicy ktorzy pełnili wysokie funkcje w panstwe (opozycja) najprawdopodobniej odpowiadają za sławny (o ironio) portal “sok z buraka”? To jest chyba problem tego samego kalibru a o hejcie tam mozna napisac rozprawę doktorską.

Odpowiedz

Agnieszka Wernik 6 września, 2019 o 12:11

Obawiam się, że na rozprawę doktorską nie znalazłabym czasu, ale staram się w miarę możliwości na bieżąco odnosić do wydarzeń medialnych. Nie wykluczam więc i takiego tematu 🙂 Pozdrawiam i dziękuję za komentarz!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Agnieszka Wernik Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Agnieszka Wernik z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem agnieszka.wernik@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: