Agnieszka Wernik

adwokat

Jestem adwokatem, członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. Reprezentuję w postępowaniach karnych osoby zniesławione i znieważone. Specjalizuję się również w sprawach z zakresu prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem spraw o ochronę dóbr osobistych, w tym dobrego imienia. Pomagam osobom poszkodowanym uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie w postępowaniach cywilnych związanych ze szkodą na osobie m.in. z tytułu naruszenia dóbr osobistych, wypadków komunikacyjnych i błędów medycznych.
[Więcej >>>]

Sklep

O mnie

Nazywam się Agnieszka Wernik i od 2012 r. jestem adwokatem, członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa cywilnego. Moja główna aktywność zawodowa to udzielanie kompleksowej pomocy prawnej osobom poszkodowanym wskutek naruszenia dóbr osobistych, wypadków komunikacyjnych i błędów medycznych.

W charakterze pełnomocnika oskarżyciela prywatnego składam prywatne akty oskarżenia w sprawach o zniesławienie czy znieważenie.

*****

Dlaczego dobra osobiste? Dlaczego w formie bloga?

Sprawy o ochronę dóbr osobistych to moja codzienna praca i pasja jednocześnie. A pisać po prostu lubię.

Jako, że niewiele jest przystępnych materiałów dotyczących problematyki ochrony dóbr osobistych, a osoby poszkodowane takim naruszeniem często pozostawione są same sobie, zdecydowałam właśnie tej tematyce poświęcić mojego bloga.

Tak jak w kontaktach z Klientami, tak i na blogu, staram się wyjaśniać wszelkie kwestie prosto i „po ludzku”, unikając prawniczych dywagacji, rozważań i słów, które zrozumiałe są tylko dla profesjonalistów. Typowo prawniczych tekstów jest aż nadto w Internecie, tymczasem priorytetem powinno być wzajemne zrozumienie i zaufanie.

*****

Dzięki lekturze bloga dowiesz się m.in. czym są dobra osobiste, kiedy mamy do czynienia z ich naruszeniem, jak zniwelować skutki takiego naruszenia i w końcu jak i od kogo dochodzić stosownych roszczeń, w tym zadośćuczynienia i odszkodowania, a także przeprosin.

Jako, że najczęściej dochodzi do naruszenia takich dóbr osobistych jak dobre imię (dobra sława, renoma, reputacja), godność osobista, prawo do prywatności, zdrowie, wizerunek czy tajemnica korespondencji, chciałabym skupić się głównie na kwestiach z tym związanych.

Skoro zaś naruszenie dobrego imienia przyjmuje w prawie karnym postać zniesławienia lub zniewagi, również i te tematy będą tutaj poruszane.

Na tym blogu chciałabym więc dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz komentować te sprawy dotyczące ochrony dóbr osobistych, które będą pojawiać się w mediach.

Zależy mi także na przekonaniu Czytelników, że dobra osobiste należy bezwzględnie chronić, a w razie naruszenia dochodzić swych praw.

*****

A prywatnie?

Rzadkie wolne chwile staram się spędzać aktywnie, jeżdżąc na rowerze lub biegając. Uwielbiam też literaturę faktu i dobre, niekomercyjne kino. Największą rozrywkę zapewniają mi jednak moje dzieci 🙂

Serdecznie zapraszam Cię do lektury mojego bloga. Jeśli potrzebujesz pomocy w swojej sprawie, po prostu zadzwoń lub napisz do mnie. Wspólnie zastanowimy się czy jestem w stanie Ci pomóc.

Agnieszka Wernik