Agnieszka Wernik

adwokat

Jestem adwokatem, członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. Reprezentuję w postępowaniach karnych osoby zniesławione i znieważone. Specjalizuję się również w sprawach z zakresu prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem spraw o ochronę dóbr osobistych, w tym dobrego imienia. Pomagam osobom poszkodowanym uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie w postępowaniach cywilnych związanych ze szkodą na osobie m.in. z tytułu naruszenia dóbr osobistych, wypadków komunikacyjnych i błędów medycznych.
[Więcej >>>]

Sklep

Zaczynamy

Agnieszka Wernik12 marca 20182 komentarze

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga!

Tematy, które będę tu poruszała to przede wszystkim naruszenie dóbr osobistych (w tym dobrego imienia), zniesławienie i znieważenie.

Omówię przypadki z jakimi miałam do czynienia w swojej pracy zawodowej. Z całą pewnością zwrócę też uwagę i skomentuję ciekawe orzeczenia w zakresie szeroko pojętej tematyki ochrony dóbr osobistych, jak również przybliżę praktykę sądów w tej materii.

Opowiem też w jaki sposób przygotować się do sprawy w sądzie i jak dochodzić swoich praw przed sądem, tak aby skutecznie zawalczyć o zadośćuczynienie i odszkodowanie, spowodować usunięcie zniesławiających tekstów i opublikowanie przeprosin.

Zapraszam zatem do lektury.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Agnieszka Wernik w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Lukasz 26 września, 2023 o 14:59

  Po długotrwałym poszukiwaniu odpowiedzi na kwestie dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej (art. 217 KK), natknąłem się na blog prowadzony przez Panią. Przejrzysty przekaz, dostosowanym do osób, dla których prawo nie jest codziennością.

  Brak znajomości przez klienta orzecznictwa w podobnych sprawach, realiów wymiaru sprawiedliwości i procedur stawia go w niekorzystnej pozycji.

  Nawet jeśli potrafi przeczytać ze zrozumieniem znalezione treści, to prawniczy żargon, często zastąpiony nowszym prawodawstwem, również może go postawić na przegranej pozycji

  Natomiast praca Pani pro bono jest dla mnie inspiracją. Ukazuje Pani ludzką stronę jako prawnika i świadczy o niezwykłej empatii.”

  Odpowiedz

  Agnieszka Wernik 27 września, 2023 o 11:19

  Bardzo dziękuję za tak miłe słowa! Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka Wernik

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Agnieszka Wernik w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Następny wpis: