Agnieszka Wernik

adwokat

Jestem adwokatem, członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. Reprezentuję w postępowaniach karnych osoby zniesławione i znieważone. Specjalizuję się również w sprawach z zakresu prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem spraw o ochronę dóbr osobistych, w tym dobrego imienia. Pomagam osobom poszkodowanym uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie w postępowaniach cywilnych związanych ze szkodą na osobie m.in. z tytułu naruszenia dóbr osobistych, wypadków komunikacyjnych i błędów medycznych.
[Więcej >>>]

Sklep

Co cieszy bardziej niż wygrana sprawa?

Agnieszka Wernik16 marca 2021Komentarze (0)

Oczekiwanie na wyrok to zawsze gra nerwów. Rozprawa zamknięta, głosy stron i ogłoszenie wyroku za tydzień. Tydzień biegnie jak zwykle szybko, spotkania, pisma, terminy, ale gdzieś tam pojawia się myśl, jaki będzie ten wyrok? Postępowanie trwało dwa lata, tyle pism, terminów rozpraw, zaangażowania, spotkań z klientem, omawiania sprawy…

Niby wszystko się zgadza, materiał dowodowy kompletny i korzystny, ale pewności co do ostatecznego rozstrzygnięcia sądu, nie ma nigdy.

Przychodzi dzień ogłoszenia wyroku, nerwy rosną, klient zdenerwowany dzwoni co chwila. I co? Jest! Wyrok zasądzający!

W ostatnim czasie miałam przyjemność wygrać dwie sprawy, nie narzekam więc na początek roku:)

W pierwszej sąd nakazał pozwanemu przeprosić klienta w takiej formie i treści, jakiej dochodziliśmy pozwem.

W drugiej sąd wyznaczył termin ogłoszenia na poniedziałek. Po stawieniu się na poniedziałkową rozprawę, sąd odroczył jednak ogłoszenie do czwartku, bo potrzebował jeszcze chwili czasu na przygotowanie wyroku. Czujecie te nerwy? 🙂

Warto było jednak czekać, bo nakazał pozwanemu opublikowanie przeprosin na stronie www lokalnej prasy i w lokalnej telewizji. Zasądził nadto 5 tys. zł. zadośćuczynienia na rzecz klienta. Smaczku sprawie dodaje fakt, że pozwany jest osobą publiczną.

Miło usłyszeć z ust sądu, że naruszenie dóbr osobistych klienta było bezdyskusyjne, a wolność słowa nie uprawnia nikogo do kłamstwa. Nawet w polityce.

Oba wyroki są nieprawomocne, jednak każda wygrana cieszy i daje energię do dalszej pracy.

Pamiętajcie proszę, że wygrana to nie tylko sukces adwokata. Wiele też zależy od klienta, jego zaangażowania, dostarczenia materiału dowodowego i komunikacji z pełnomocnikiem.

Tymczasem wracam do pracy. Bądźcie zdrowi!

Agnieszka Wernik
adwokat

***

Upublicznienie wizerunku bezdomnego mężczyzny przez youtuberkę Olfaktorię

Dziś krótko o zasadach publikowania cudzego wizerunku w Internecie.

Pytacie bowiem m.in. o to, czego może domagać się mężczyzna w kryzysie bezdomności, którego wizerunek opublikowała youtuberka, znaną jako Olfaktoria.

Wiele osób zwraca uwagę na naruszenie dóbr osobistych bezdomnego mężczyzny, w tym jego prawa do wizerunku [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Agnieszka Wernik w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Agnieszka Wernik w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: