Agnieszka Wernik

adwokat

Jestem adwokatem, członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. Reprezentuję w postępowaniach karnych osoby zniesławione i znieważone. Specjalizuję się również w sprawach z zakresu prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem spraw o ochronę dóbr osobistych, w tym dobrego imienia. Pomagam osobom poszkodowanym uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie w postępowaniach cywilnych związanych ze szkodą na osobie m.in. z tytułu naruszenia dóbr osobistych, wypadków komunikacyjnych i błędów medycznych.
[Więcej >>>]

Sklep

Hejt wobec sędziów

Agnieszka Wernik22 sierpnia 20192 komentarze

W tym kraju dzieją się rzeczy zupełnie nieprawdopodobne. Rzeczy wobec których nie można przejść obojętnie. Otóż jak wynika z doniesień medialnych wysocy urzędnicy państwowi zlecali hejterce prowadzenie akcji mającej na celu dyskredytowanie sędziów przeciwnych reformom sądownictwa. Nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z brudną grą polityczną, czy wręcz z działaniami, które podważają podstawy demokratycznego państwa prawa.

Hejt wobec sędziów

hejt wobec sędziów

Dlaczego o tym piszę? Zwykle na blogu nie odnoszę się do żadnych kwestii związanych z polityką. W tym przypadku jednak mamy do czynienia z internetowym hejtem, a więc zjawiskiem, które dotyczy większości moich Klientów. Jak mało kto wiem więc czym jest hejt, z czym się wiąże, jak wpływa na życie osobiste i zawodowe ludzi, których dotknął. Hejt to nic innego jak działania mające na celu poniżenie, pognębienie drugiego człowieka, działania przejawiające wrogość, nienawiść, wymierzone w dobre imię, godność osobistą. Hejt nie jest opinią, którą każdy ma prawo wyrazić, jeśli nie zgadza się z naszym stanowiskiem. To działanie mające upodlić człowieka, zniszczyć jego dorobek, szacunek, a najlepiej sprawić żeby już nigdy nie śmiał publicznie głosić swoich poglądów.

I zapewniam Was, że hejter często osiąga oczekiwany skutek swoich działań. Dlaczego? Osobie hejtowanej mówimy „nie przejmuj się”, „żyj swoim życiem i nie zwracaj uwagi”. Otóż nie każdy ma na tyle silną psychikę, odporność, dystans i poczucie własnej wartości, by w jakimś stopniu ten hejt go jednak nie dotknął. Wielu moich Klientów musiało korzystać ze specjalistycznej pomocy medycznej w sytuacjach, gdy padali ofiarą hejtu. Dotyczy to zarówno osób znanych z pierwszych stron gazet, jak też zwykłego Kowalskiego.

Przekroczeniem wszelkich granic i działaniem nieetycznym jest zatem celowe zlecanie hejterce przez urzędników państwowych akcji dyskredytującej poszczególnych sędziów. Gdzie rzeczowa dyskusja, gdzie argumenty, gdzie dozwolona krytyka? Nie ma. Jest inicjowanie i wspieranie hejtu, zjawiska którym się osobiście brzydzę. Wstyd i absolutna kompromitacja.

*****

Jak ustalić dane osobowe anonimowego hejtera?

Przedawnienie karalności przestępstwa zniesławienia popełnionego w internecie

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Agnieszka Wernik w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Witold 22 sierpnia, 2019 o 18:48

  A czy napisze tez Pani jak to urzędnicy ktorzy pełnili wysokie funkcje w panstwe (opozycja) najprawdopodobniej odpowiadają za sławny (o ironio) portal „sok z buraka”? To jest chyba problem tego samego kalibru a o hejcie tam mozna napisac rozprawę doktorską.

  Odpowiedz

  Agnieszka Wernik 6 września, 2019 o 12:11

  Obawiam się, że na rozprawę doktorską nie znalazłabym czasu, ale staram się w miarę możliwości na bieżąco odnosić do wydarzeń medialnych. Nie wykluczam więc i takiego tematu 🙂 Pozdrawiam i dziękuję za komentarz!

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Agnieszka Wernik w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: