Agnieszka Wernik

adwokat

Jestem adwokatem, członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. Reprezentuję w postępowaniach karnych osoby zniesławione i znieważone. Specjalizuję się również w sprawach z zakresu prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem spraw o ochronę dóbr osobistych, w tym dobrego imienia. Pomagam osobom poszkodowanym uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie w postępowaniach cywilnych związanych ze szkodą na osobie m.in. z tytułu naruszenia dóbr osobistych, wypadków komunikacyjnych i błędów medycznych.
[Więcej >>>]

Sklep

Podsumowania i podziękowania

Agnieszka Wernik16 czerwca 2018Komentarze (0)

To był ciężki i pracowity tydzień, ale obfitował w ciekawe wydarzenia i spotkania z interesującymi ludźmi.

Końcówka tygodnia ucieszyła mnie natomiast szczególnie, bowiem sukcesem zakończyła się w pierwszej instancji sprawa o ochronę dóbr osobistych, którą prowadziłam niemal od roku. Na rzecz mojego Klienta zasądzono zadośćuczynienie w wysokości 30 tys. zł. oraz nakazano publikację przeprosin. Sąd uznał, że doszło do rażącego naruszenia Jego dóbr osobistych w postaci godności osobistej, dobrego imienia i prawa do prywatności. Chociaż wyrok jest jeszcze nieprawomocny, wygrana cieszy i daje motywację do dalszej pracy.

Drugi sukces to blog, który skończył już 3 miesiące i na którym pojawiło się przez ten okres czasu 25 artykułów. Początkowo wątpiłam w to, czy tematyka dóbr osobistych będzie interesująca na tyle, by blog znalazł Czytelników.

podziękowaniaOkazało się jednak, że blog jest chętnie odwiedzany, a ilość wiadomości które dostaję i rosnące statystyki, utwierdzają mnie w przekonaniu, że przystępne wyjaśnienie problematyki ochrony dóbr osobistych czy zniesławienia, było po prostu potrzebne. Wszystkim Czytelnikom serdecznie dziękuję za zaufanie, wiadomości i jednocześnie zapraszam do dalszego śledzenia bloga, a także komentowania i subskrybowania.

Artykuły cieszące się największą popularnością to obecnie:

Zniesławienie – przykłady

Sprawa Tomasza Komendy a zadośćuczynienie za niesłuszne skazanie

Pozew o zniesławienie

 

Artykuły najrzadziej czytane to z kolei:

Rodzinne awantury a naruszenie dóbr osobistych

Kto musi udowodnić prawdziwość twierdzeń w procesie o ochronę dóbr osobistych

Masz prawo do spokojnego wypoczynku

 

Muszę przyznać, że sama chętnie śledzę blogi prawnicze, których poziom merytoryczny, ciekawy sposób ujęcia tematów, ale także charyzma autorów sprawiają, że ich lektura to po prostu czysta przyjemność. W szczególności polecam blogi:

Błąd lekarza”  – radca prawny Jolanta Budzowska

Przedsiębiorca w sądzie” – adwokat Tomasz Kazubski

„Tajemnica przedsiębiorstwa”  – radca prawny Robert Solga

Białe kołnierzyki” – adwokat Łukasz Chmielniak

Blog o rozwodzie i separacji” – adwokat Agnieszka Swaczyna

Zarząd w spółce z o.o.” – radca prawny Aneta Kułakowska

Tym samym życzę wszystkim słonecznej reszty weekendu. A jeśli jakiś temat z zakresu szeroko pojętej ochrony dóbr osobistych jest Ci szczególnie bliski, daj mi znać. Może będzie to dobrą inspiracją do kolejnego artykułu. Tutaj znajdziesz wszelkie dane do kontaktu.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Agnieszka Wernik w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Agnieszka Wernik w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: